Hirdetések – 08.10. – 08.16.

A szentmisék rendje

kedden – 18:00
csütörtökön – 18:00

szombaton – 9:00 Nagyboldogasszony ünnepe (augusztus 15-e)

vasárnap – 9:00 (évközi 20. vasárnap)

Szűz Mária mennybevétele – Nagyboldogasszony

A Katolikus Egyház augusztus 15-én Szűz Mária halálát és mennybevételét, vagyis Nagyboldogasszony napját ünnepli. 

Domenico Ghirlandaio: Szűz Mária mennybevétele (1486–90)

Az ősegyházig visszanyúló hagyomány szerint a Megváltó édesanyjának, Máriának holttestét nem engedte át a földi enyészetnek, hanem röviddel halála után föltámasztotta és magához emelte a mennyei dicsőségbe …

Tovább olvasom >> (Magyar Kurír)

A Mátrverebély-Szentkúti Kegyhely a következőket tette közzé:

KÖZLEMÉNY A NAGYBOLDOGASSZONY FŐBÚCSÚRÓL

A járványhelyzet miatti hatósági korlátozások az augusztus 15-16-i mátraverebély-szentkúti Nagyboldogasszony főbúcsú és körmenet megtartását nem teszik lehetővé. Kérjük a buszos zarándokcsoportokat, hogy más időpontban jöjjenek, hiszen a teljes búcsú a Nemzeti Kegyhelyen az év bármely napján elnyerhető. A korlátozás csak ezt az egyházi rendezvényt érinti, a kegyhely és a zarándokközpont a megszokott módon várja a zarándokokat. A többi búcsúról a szentkut.hu honlapon vagy a kegyhely facebook oldalán tájékozódhatnak.

A szentmiséket a kegyhely honlapján kísérhetjük figyelemmel: http://szentkut.diapro.hu/